Přerušení provozu ambulantních služeb

Vážení klienti Dětského krizového centra a zájemci o péči,

od 13.10.2020 jsou veškeré ambulantní služby Dětského krizového centra přerušeny z důvodu nastoupení karantény pracovníků, kteří byli v kontaktu s pozitivně testovanou osobou na covid-19. Karanténa se týká všech pracovníků poskytující ambulantní služby.

Služby nejsou poskytovány v sídle Dětského krizového centra, ale ani na detašovaném pracovišti.

Aktuálně Dětské krizové centrum přerušilo služby – krizová pomoc, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Dále není poskytována bezplatná právní poradna.

V provozu zůstává pouze Linka důvěry Dětského krizového centra. Na této lince se nelze objednat do ambulantních služeb, žádáme Vás, abyste vyčkali na obnovení provozu našeho zařízení a posléze jste se objednali, popř. vyhledali jiné zařízení (viz informace – http://iregistr.mpsv.cz/).

Klienti, kteří navštívili naše zařízení od minulého týdne do 12.10.2020 (včetně) byli jednotlivě informováni o tom:

  • zda se v době poskytované služby v našem zařízení osobně setkali s osobou, která byla pozitivně testována na covid-19.

Osoby byly upozorněny, že mají povinnost se obrátit na příslušnou hygienickou stanici, svého ošetřujícího lékaře a informovat příslušnou instituci o výše uvedené skutečnosti.

  • ostatní klienti, kteří čerpali službu v našem zařízení byli informováni, že Dětské krizové centrum je uzavřeno z důvodu karantény, ale že po dobu poskytované služby nebyli v přímém kontaktu s pozitivně testovanou osobou na covid-19.

Výše uvedený postup byl konzultován s příslušnou hygienickou stanicí.

Žádáme Vás, abyste sledovali webové stránky našeho zařízení, kde Vás budeme informovat o obnově služeb (předběžně očekáváme, že služby budou obnoveny od 26.10.2020).

Děkujeme Vám za pochopení

 

                                                                                           tým pracovníků Dětského krizového centra